Gizlilik Politikası

Şirket İnternet Sitesi için Gizlilik Bildirimi

Geçerlilik Tarihi: 17 Eylül 2019

İnternet sitesi için gizlilik bildirisi (679/2016 sayılı AB Yönetmeliğinin 13. Maddesi uyarınca)

İşbu gizlilik bildirisinde, Evkal Yazılım, Eğitim, Danışmanlık, Tasarım ve Sağlık Hizmetleri LTD ŞTİ’nin (“EVKAL”) internet sitemizi kullanırken sunduğunuz veya üçüncü şahısların sunduğu kişisel verileri nasıl işlediği açıklanmaktadır.

EVKAL, Türkiye Cumhuriyeti’nde kurulu, Bursa merkezli bir limited şirkettir ve site sahibi olarak, sizinle ilişkilerin yönetilmesi ve isteklerinizin yerine getirilmesi amacıyla kişisel verilerinizin kendisine aktarılabileceği veri denetleyicisi olarak hareket etmektedir.

İnternet sitemizi kullanmadan önce lütfen bu gizlilik bildirisini dikkatle okuyun. Bu bildiri, hangi verileri topladığımızı, verileri nasıl kullandığımızı ve paylaştığımızı ve bu bakımdan seçeneklerinizin neler olduğunu anlamanıza yardım edecektir.

İşlenen kişisel veriler

İnternet sitesini kullanımınız yoluyla, aşağıdakilerle sınırlı olmaksızın sunduğunuz kişisel verileri toplayabiliriz:

(a) adınız ve soyadınız, e-posta adresiniz, kullanıcı adınız, telefon numaranız ve iş adresiniz gibi iletişim bilgileri

(b) şirketiniz, iş unvanınız ve istihdam durumunuz

(c) Gönderi adresi doğrulaması için posta hizmetlerinden alınanlar gibi, üçüncü şahıslardan alınan ve hakkınızdaki aleni bilgiler

(d) görüntülenen sayfalar ve ürünler, tıklanan reklamlar, gönderdiğimiz ve açtığınız e-postalar, tarayıcı, işletim sistemi (“İS”), İnternet Protokolü (“IP”) adresi ve cihaz bilgileri gibi analitik bilgiler (daha fazla bilgi için lütfen tanımlama bilgileri (çerezler) politikamıza bakın).

Bu gizlilik bildirisinin koşulları, aksini belirtmediğimiz takdirde üçüncü şahıslardan alınan kişisel veriler için de geçerlidir. EVKAL, üçüncü şahıslar tarafından kişisel verilerinizin yayılmasından sorumlu değildir.

İşlemenin amaçları

Kişisel verileriniz aşağıdaki amaçlarla işlenebilir:

 

(a) Uyum: kanun ve yönetmeliklerin öngördüğü yükümlülükleri yerine getirmek için.

(b) Hesap kaydı: Genel kullanıcı olarak bir çevrimiçi hesap oluşturmak için.

(c) Müşteri hizmetleri: sorularınızı cevaplamak (örneğin ürünler, hizmetler ve garantiler ile ilgili olarak) ve yarışmalar, anketler ve çekilişler hakkında sizi bilgilendirmek için; bir EVKAL uzmanıyla bir toplantı düzenlemek için; size e-kitaplar, raporlar, teknik incelemeler ve işletmemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında başka belgeler sunmak için ve etkinliklere ve webinerlere (şirket içinde ve dışında) katılmanızı sağlamak için.

(d) Pazarlama

Kişisel verileri işlemenin yasal dayanakları şunlardır:

Talep edilen verilerin sunulma şekli

(a), (b) ve (c) maddeleri kapsamındaki amaçlar için kişisel verilerinizi sunmanız gerekmektedir; dolayısıyla, talep edilen verilerin sunulmasının reddedilmesi veya bu konudaki tutarsızlık EVKAL’in hesabınızı kaydetmesini veya müşteri hizmetleri sunmasını engelleyebilir.

(d) maddeleri kapsamındaki pazarlama için kişisel verilerinizin sunulması isteğe bağlıdır: ancak, bu amaçlar için verileri sunmayı reddetmeniz halinde EVKAL, ürünler/hizmetler hakkında size ek veya özel bilgiler sunamayabilir. Onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Kişisel verileri işleme yöntemi ve yeri ve depolama yeri

Kişisel verileriniz doğruluk, yasallık ve şeffaflık ilkeleri uyarınca işlenecektir.

İletilen, kaydedilen veya başka bir şekilde işlenen kişisel verilere izinsiz erişilmesi, bunların kazayla veya yasadışı olarak imha edilmesi, kaybedilmesi, tahrif edilmesi ve izinsiz ifşa edilmesi riskine karşı uygun güvenlik, teknik ve organizasyonel önlemleri aldığımızdan emin olun. Bizim adımıza kişisel verilerimize erişen veya onları kullanan bağlı kuruluşlarımızın, üçüncü şahıs hizmet sağlayıcılarımızın aynı güvenlik önlemlerini almasını temin ediyoruz.

Kişisel verileriniz, verilerin güvenliğini ve gizliliğini temin eden otomatik araçlar kullanılarak elektronik veya manuel olarak işlenecektir.

İşlenen verileriniz kayıtlı merkezimizde veya varsa kişisel verilerinizi saklaması için kendisine emanet ettiğimiz harici tedarikçilerin ofislerinde saklanır. Harici tedarikçilerimizin listesini edinmek isterseniz lütfen bizimle iletişime geçin.

Sadece yukarıdaki amaçlar için gerekli kişisel verileri işleyeceğiz. Kişisel verileri işlemekle yetkili kişiler yukarıdaki amaçlar için ihtiyaç duyulmayan kişisel verileri anında silecektir veya isimsizleştirecektir.

İnternet sitemizin belirli alanlarına erişmeniz için size bir parola verdiysek veya bunun için bir parola seçtiyseniz parolanın gizliliğini korumaktan siz sorumlusunuz: parolanızı kimseyle paylaşmamalısınız.

Veri saklama süresi

Kişisel verilerinizi şunlar için saklayacağız:

Yukarıda belirtilen sürelerin sonunda veriler silinecek veya isimsiz hale getirilecektir.

Verilerin yayılması, paylaşılması ve iletişim

Kişisel veriler sadece EVKAL’ın kanun veya yönetmeliklerde belirtilen yükümlülüklerini yerine getirmesi için gerektiği kadarıyla yayılacaktır.

Verileriniz, yukarıda belirtilen amaçlar için kişisel verileri işlemekle yetkilendirilmiş çalışanlarımız tarafından işlenebilir. EVKAL, müşteri ilişkileri veritabanlarını yönetmeleri; haber bültenleri göndermeleri; çağrı merkezi, alacak tahsilatı, lojistik ve telematik ödeme hizmetlerini sunmaları ve anketleri gerçekleştirmeleri için şirket dışından veri işleyicileri görevlendirebilir.

Verileriniz denetim ve teknik değerlendirmek amacıyla uzmanlarla, hukuk firmalarıyla ve noterlerle paylaşılabilir. Yukarıda belirtilen kuruluşlar/şahıslar kendi adına hareket eden veri denetleyicileri veya veri işleyicileri olarak hareket edecektir.

Yukarıdaki kuruların/şahısların listeleri güncel tutulmaktadır ve istediğiniz takdirde bu listeye ofisimizde erişebilirsiniz.

ABD’de ikamet eden bir şahıssanız kişisel verilerinizin Avrupa Ekonomik Alanı (AEA) dışındaki başka EVKAL grubu şirketlerine veya üçüncü şahıslara aktarılabileceğine lütfen dikkat edin. Böyle durumlarda EVKAL, (i) üçüncü şahısların Gizlilik Kalkanı kapsamında belgelendirildiğini veya (ii) Gözetim makamı tarafından onaylanan Bağlayıcı Kurumsal Kuralların uygulandığını veya (iii) Avrupa Komisyonu tarafından onaylanan Standart Sözleşme Maddelerinin üçüncü şahıs tarafından kabul edildiğini doğrulayarak güvenliğin sağlanmasını temin etmek için uygun önlemleri alacaktır.

Verilere erişme, bunları düzeltme ve bunlara eklemede buluna hakkı ve işlenmelerine itiraz edilmesi ve şikayetlerin sunulması

Sizinle ilgili kişisel verilerin bulunurluğu veya bulunmaması hakkında onay alma hakkına sahipsiniz.

Ayrıca şunlar hakkında bilgilendirilme hakkına sahipsiniz:

Ayrıca şu haklara sahipsiniz:

(a) verilerinizi güncellemek, düzeltmek ve ekleme yapmak

(b) kişisel verilerinizin işlenmesini sınırlandırmak, varsa yasadışı işlenen verileri sildirmek, isimsizleştirmek veya engellemek

(c) mümkün olmadığı veya korunacak hak ile karşılaştırıldığında açıkça orantısız olduğu görülen durumlar haricinde verilerinizi ilettiğimiz veya yaydığımız kişilerin/şirketlerin yukarıdaki (a) ve (b) maddeleri kapsamında gerçekleştirilen işlemler hakkında bilgilendirildiği ve bunlar hakkındaki tüm detayların verildiğine ilişkin onay beyanlarını istemek

(d) verilerinizi bize vermeniz ve verilerinizin EVKAL tarafından başka bir veri denetleyicisine aktarılmış olması kaydıyla sık kullanılan ve elektronik cihazlarda okunabilecek şekilde yapılandırılmış bir formatta kişisel verilerinizi almak (verilerin taşınabilirliği olarak bilinmektedir)

Ayrıca tümüyle veya kısmen şunlara itiraz etme hakkınız bulunuyor:

Yukarıdaki haklarınızı kullanmak için lütfen Veri Koruma Yetkilinize şu adresten e-posta gönderin: iletisim@evkal.com 

Bizim veya verilerinizi ilettiğimiz bir şahsın/şirketin haklarınızı ihlal ettiğine inanıyorsanız, ülkenizdeki Veri Koruma Yetkilisine veya diğer yetkili gözetim makamlarına şikayette bulunabilirsiniz.

Veri Denetleyicisinin ve Veri Koruma Yetkilisinin iletişim bilgileri

Merkezi Uludağ Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi No:933, İç No: Z-18 Görükle/BURSA, Türkiye adresinde bulunan EVKAL, kişisel verilerinizin kendisiyle paylaşılabileceği Veri Denetleyicisi olarak hareket etmektedir. Bu bakımdan bizimle iletişime geçmek için lütfen şu adrese e-posta gönderin: iletisim@evkal.com

EVKAL’in veri koruma yetkilisi Onur Kahveci’dir ve kendisine iletisim@evkal.com  e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

Yukarıdaki haklarınızı nasıl kullanabileceğiniz hakkında daha çok bilgiye ihtiyaç duyarsanız Veri Koruma Yetkilisi Onur Kahveci’ye iletisim@evkal.com  e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.